Księgowy Roku 2007

Mamy Księgową Roku. Piękny umysł ścisły.

Zduńskowolska studentka Beata Kuśmierek została laureatką IX edycji konkursu Księgowy Roku. Młoda mieszkanka Zduńskiej Woli zajęła pierwsze miejsce w edycji studenckiej tego prestiżowego konkursu.

Ogólnopolski konkurs Księgowy Roku rozgrywany jest od 1999 roku. Jego celem jest wyróżnianie najlepszych finansistów w Polsce oraz promowanie ich jako liczących się partnerów w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Od dwóch lat, przy okazji konkursu dla praktyków, rozgrywana jest studencka edycja Konkursu. Księgowy Roku to prestiżowe wydarzenie integrujące środowisko księgowych i specjalistów w dziedzinie finansów, realizowane przez Grupę Wydawniczą Infor, Sage Symfonia i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Laureatką edycji studenckiej konkursu jest zduńskowolanka Beata Kuśmierek. Laureatka wspiera Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI” – organizację pożytku publicznego – prowadząc jej księgowość. – Jako fundacja jesteśmy dumni, że mamy taką pracowniczkę, prowadzącą księgowość fundacji „Ami”, która promuje miasto Zduńska Wola na arenie krajowej – mówi Arkadiusz Rutkowski z „Ami”.

Konkurs jest bardzo profesjonalną i świetnie zorganizowaną imprezą o wysokim poziomie merytorycznym, nad którym nieustannie czuwa Rada Programowa, złożona z wybitnych postaci świata rachunkowości. W trakcie eliminacji każdy uczestnik ma szansę na niezależną oraz obiektywną ocenę swojej wiedzy w porównaniu z innymi uczestnikami. Zadania i pytania testowe obejmowały przede wszystkim zagadnienia z rachunkowości finansowej i zarządczej, podatkowe, a także dotyczące etyki w zawodzie. Studenci odpowiadali na te same pytania, co uczestnicy otwartej edycji konkursu, dysponujący daleko większą wiedzą i doświadczeniem. – Wzięłam udział w tym konkursie po to, żeby sprawdzić swoją wiedzę zdobytą na studiach dziennych na Uniwersytecie Łódzkim, na kursach w Stowarzyszeniu Księgowych, a nie po to, żeby walczyć o tytuł. Sprawdziłam się i okazało się, że jestem całkiem dobra w tym, co robię i co chcę w przyszłości robić. Eliminacje, w których brało udział kilkuset studentów z całej Polski, wyłoniły 5 najlepszych. Sam fakt, że udało mi się zakwalifikować do ścisłego finału konkursu Księgowy Roku, dał mi olbrzymią satysfakcję – mówi Beata Kuśmierek.

Samo zwycięstwo jest dla laureatki nagrodą za ciężką pracę. – Nawet nie śmiałam o nim marzyć, ale teraz jestem bardzo, bardzo szczęśliwa. Zwycięstwo w konkursie to mój pierwszy sukces. Uzyskanie tytułu Najlepszego Księgowego Roku wśród studentów dodało mi pewności, że obrałam właściwą ścieżkę zawodową oraz podniosło moją wiarygodność zawodową. Wygrana mobilizuje mnie do nieustannego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych – podsumowuje Kuśmierek.

Zródło: Siedem Dni, 23.01.2008 r.

Sesja finałowa konkursu

Ogłoszenie wyników podczas Balu Księgowych

Beata Kuśmierek laureatką konkursu Księgowy Roku.

Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Księgowy Roku 2007 (edycja studencka) zajęła Beata Kuśmierek – studentka Uniwersytetu Łódzkiego.

Laureatka ukończyła 2 kierunki magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim: Matematyka ze specjalnością Informatyka z zastosowaniami oraz Ekonomia, po którym napisała pracę na temat zarządzania wartością przedsiębiorstwa. W czerwcu 2008 r. wraz ze zdobyciem drugiego tytułu magistra Beata Kuśmierek zakończyła naukę w rocznym Podyplomowym Studium Rachunkowości i Zarządzania Finansami, także na Uniwersytecie Łódzkim.

Beata Kuśmierek od wielu lat wspiera Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AMI – organizację pożytku publicznego – prowadząc jej księgowość.

Wszyscy finaliści konkursu Księgowy Roku 2007 zostali uhonorowani przez Organizatorów i Sponsorów licznymi nagrodami.

Po części oficjalnej rozpoczął się Bal Księgowych. W gorącej atmosferze karnawału finaliści, goście i Organizatorzy wspaniale bawili się do rana.

Ogólnopolski konkurs Księgowy Roku rozgrywany jest co roku począwszy od 1999. Jego celem jest wyróżnianie najlepszych finansistów w Polsce oraz promowanie ich jako liczących się partnerów w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Od dwóch lat, przy okazji konkursu dla praktyków, rozgrywana jest studencka edycja Konkursu. Księgowy Roku to prestiżowe wydarzenie integrujące środowisko księgowych i specjalistów w dziedzinie finansów, realizowane przez Grupę Wydawniczą INFOR, Sage Symfonia i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Cieszy się uznaniem Uczestników oraz osób reprezentujących kręgi biznesowe, władze lokalne i centralne, środowiska opiniotwórcze i media.

Zródła: Gazeta.pl, GazetaPrawna.pl, Infor.pl, BiznesPolska.pl, 14.01.2008 r.

Najlepsza księgowa z UŁ

Beata Kuśmierek zdobyła w Warszawie tytuł Księgowego Roku 2007 w studenckiej edycji konkursu, który odbywa się od 1999 r. Pokonała kilkuset konkurentów z całej Polski. Laureatka studiuje ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim i od kilku lat prowadzi księgowość fundacji AMI, która pomaga osobom niepełnosprawnym.

Zródła: Polska Dziennik Łódzki, naszemiasto.pl, 15.01.2008 r.